Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dołożenie głośników na tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ponawiam temat, czy może ktoś napisać jakiej wielkości są głośniki na tył, oraz czy wybór grubości przewodu też ma znaczenie a jeżeli ma to jaki. Mam na myśli sprzęt nisko budżetowy tak do 300-350 zł. Za pomoc dzięki

    Komentarz


    • #27
      Poczytaj jeszcze to: Forum - Octavia Club Polska

      Co do kabli to grubość ma znaczenie chociażby przez wzgląd na obciążenie a co za tym idzie spadki napięć, ale jeżeli nie montujesz mocnego wzmacniacza to temat kabli możesz spokojnie pominąć i dać normalne przewody, żeby łatwo się je przeciągało (jak odkręcisz radio to zobacz jakie masz te co idą na przód i takie same załóż).

      Z głośnikami na tył to też najdziesz w tym poście z linka. Ja mam dwie rozbieżne info. Jedni mówią że spokojnie wejdą 165mm a drudzy że 140mm.

      Ja się dopiero będę zabierał za przeróbkę drzwi przednich (wygłuszenie i zmiana głośników) i dołożenie głośników na tył.

      Pozdrawiam.

      Octavia II FL 2009 1,4TSI

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez leadman
        Ja się dopiero będę zabierał za przeróbkę drzwi przednich (wygłuszenie i zmiana głośników) i dołożenie głośników na tył.
        Właśnie, wiesz jak rozebrać przednie drzwi? Niestety prawe drzwi zaczęły mi pierdzieć w takt basów
        Mój "Batmobil"

        Komentarz


        • #29
          he, ja zamówiłem abiente, a tam miały być 4 głośniki.
          Nie jestem melomanem, więc starczy, myślę sobie.

          Po odbiorze auta, w swingu patrzę, a tam nie ma fadera.
          Po przeczytaniu kilku tematycznych postów na forum myślę sobie, błąd fabryki, jak nic.

          Uderzam do aso, a tam niespodzianka. Głośniki są 4 = 2 gwizdki i 2 średnio-tonowe.
          Czyli z 4 głośnikami to taki "chłyt matekingowy" rodem z budy chińczyka.
          Są 4, ale w przednich drzwiach :wink:
          zdroofko
          daszek
          http://www.motostat.pl/user_images/13387/icon1.png [1500-3000 obr/min]http://emoty.blox.pl/resource/hi.gif | oryg. instrukcja obsługi Octavia II

          Komentarz


          • #30
            No dobra powiedzmy że głośniki mam keble też ale jak to połączyć z radiem tzn powinna być jakaś kostka na więcej przewodów przy radiu, a głośniki i gwizdki też trzeba razem zkleić czy osobno do radia :?:

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez winni77
              Właśnie, wiesz jak rozebrać przednie drzwi? Niestety prawe drzwi zaczęły mi pierdzieć w takt basów
              No zobacz ten link jak wyżej. Tam jest elegancko wszystko opisane razem z foto.

              Zamieszczone przez fuego_2007
              No dobra powiedzmy że głośniki mam keble też ale jak to połączyć z radiem tzn powinna być jakaś kostka na więcej przewodów przy radiu, a głośniki i gwizdki też trzeba razem zkleić czy osobno do radia :?:
              Nie wiem jaka jest kostka w radiu bo jeszcze nie wyciągałem radia, ale pewnie jest przejściówka z radia na jakieś ISO. Zerknij na stronę STUDIO 24 tam jest sporo o różnych standardach.

              Co do głośników wysoko-tonowych to podpinasz je z pomocą (jak ktoś to tu na forum nazwał) wyspecjalizowanej zwrotnicy (czyli w szereg wpięty kondensator stały) do głośników basowych, czy średnio basowych.

              Jak umiałem tak wyjaśniłem

              Pozdrawiam.

              Octavia II FL 2009 1,4TSI

              Komentarz


              • #32
                Dzięki leadman załapałem jak to idzie , co do kostki to zobacze w serwisie jaka to jest. A może ktoś zaproponuje jakiś zestaw głośników do 300 zł, albo powiedzcie co mylicie o HERTZ DSK 130 czy nie warto bo może jest coś innego w tej cenie godnego uwagi :?:

                Komentarz


                • #33
                  fuego_2007, Ja Ci polece Helixa DB W O1 u Zbyszka "Zpluta" calkiem ciekawie sie odzywaja
                  Radio: C90r+XDP210EQ
                  Kable:Opt,Skyline,50 mm
                  Wzm:XES M1+FP 1.800
                  Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez ziutsane
                    polece Helixa DB W O1 u Zbyszka "Zpluta" calkiem ciekawie sie odzywaja
                    Dokładnie chodzi o Helix Deep Blue 62.1 (zestaw ze zwrotnicami) - kosztowały mnie bodajże 259 zł na wiosnę zeszłego roku.

                    Zapewne to też zasługa dobrze wygłuszonych drzwi ale faktem jest, że z tych głośników jestem bardzo zadowolony. Wydaje mi się, że na samym radiu przy tym budżecie nie za bardzo da się zrobić lepiej. Dźwięk jest bardzo naturalny, separacja między kanałami niemal jak na słuchawkach.

                    Ziutsane dokonał w zeszłym roku wnikliwej oceny i o ile dobrze pamiętam, to miał jedynie uwagi co do samego dołu pasma. No ale głośniki mają w specyfikacji, że przenoszą od 60 Hz, więc nie można cudów wymagać. Z drugiej strony po niemal każdym spocie przybywa tych, co zachorowali na wyklejanie drzwi i wymianę głośników

                    [ Dodano: Czw 25 Lut, 10 21:56 ]
                    Tyle, że ja mam na myśli głośniki z przodu jak coś ... z tyłu w Oktawce nie miałem i nie mam zamiaru zakładać.
                    :

                    Komentarz


                    • #35
                      No moim zdaniem z tylu glosniki to porazka i bez sensu wydana kasa

                      mysle, ze lepiej kase wlozyc w wygluszenie i cieszyc sie fajnym graniem
                      Radio: C90r+XDP210EQ
                      Kable:Opt,Skyline,50 mm
                      Wzm:XES M1+FP 1.800
                      Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                      Komentarz


                      • #36
                        To czyli co hertz jest kiepski, natomiast troche płyty kellera i te głosniki i będzie owiele lepiej niż przy tym badziewiu co mam teraz tak? Może ktoś jeszcze się wypowie wszelkie uwagi mile widziane

                        Komentarz


                        • #37
                          Ja powiem szczerze, że w moim wypadku najmocniejszy efekt dało wytłumienie drzwi. Po tym jeszcze z miesiąc grałem na oryginalnych głośnikach a i tak było niebo lepiej niż wcześniej. Po zmianie głośników było jeszcze lepiej ale to już nie była aż taka przepaść (choć oczywiście wolałbym już do tamtych nie wracać).
                          :

                          Komentarz


                          • #38
                            zpluta,
                            fuego_2007, Hertza wozilem na samym poczatku przygody car audio u mnie w aucie i oprocz naprawde poteznego kicka ten zestaw nie oferuje nic moim zdaniem pchanie sie w 2 way w hertza nie ma sensu (wysokie sa bardzo ostre i nie zbyt muzykalne a woofer nie oferuje zbyt wiele srednicy )
                            P.S. Troche lepiej wypada Hertz HSK ale teraz jest pytanie czy chcesz pakowac tyle kasy ... a jak chcesz to juz blizej do Morela Tempo, ktory po malej przerobce zwrotki potrafi na prawde ciekawie sie odezwac oczywiscie w dobrze przygotowanych drzwiach
                            Pozdr.
                            Bartek
                            Radio: C90r+XDP210EQ
                            Kable:Opt,Skyline,50 mm
                            Wzm:XES M1+FP 1.800
                            Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                            Komentarz


                            • #39
                              Ta ja wole te tańszą wersje, od głośników za około 500 wole podłokietnik :lol:

                              Komentarz


                              • #40
                                fuego_2007, No to przygotuj drzwi, wsadz helixy i ciesz sie fajnym graniem :diabelski_usmiech
                                Ja mialem podlokietnik w standardzie wiec zainwestowalem w audio :twisted:
                                Radio: C90r+XDP210EQ
                                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                Wzm:XES M1+FP 1.800
                                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                Komentarz


                                • #41
                                  Witam
                                  Odgrzeje trochę kotleta - mam zamiar dołożyć głośniki do tyłu w O II FL, ale nigdzie nie umiem jednoznacznie znaleźć jaki powinien być rozmiar głośników 165 czy 140 ??
                                  Proszę o pomoc, bo nie chcę 2 razy zdejmować boczków

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X